BAKSİFED YENİ YÖNETİM KURULU BURDUR-ISPARTA PROTOKOLÜNÜ ZİYARET ETTİ

BAKSİFED YENİ YÖNETİM KURULU BURDUR VE ISPARTA’DA PROTOKOL ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

BAKSİFED BAŞKANI: BURDUR’DAN BİR İŞADAMI DERNEĞİ’Nİ BAKSİFED’E KATMAK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Burdur ve Isparta’da bir dizi protokol ziyaretinde bulundu. BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, federasyon bünyesinde Burdur’dan bir işadamı derneği olmadığını belirterek, Burdur’dan bir işadamı derneğini bünyelerine katmak için girişimlerin başladığını söyledi.

BAKSİFED yeni Yönetim Kurulu Burdur ve Isparta iş dünyasına tanışma ve nezaket ziyaretinde bulundu. BAKSİFED protokol ziyaret programı çerçevesinde Burdur Valisi Hasan Kürklü, BAKSİFED yeni Yönetim Kurulu’nu makamında kabul etti. Ziyarete BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, BAKSİFED Başkan Yardımcıları Alper Bayhan ve Ahmet Kasapoğlu, BAKSİFED Yönetim Kurulu Üyeleri Leman Sedef Tuna, Dr.Figen Sayın, Abdullah Erdoğan katıldı.

Ziyarette konuşan Burdur Valisi Hasan Kürklü, Başkan Eroğlu'na ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, federasyonun faaliyetleri hakkında Vali Hasan Kürklü'ye bilgi verdi. Vali Hasan Kürklü, kadınların olduğu yerde hareket ve bereket olduğunu ifade etti. Kürklü, Burdur’da girişimciliğin çok yaygın olmadığını belirterek, Burdur’da bu konuda zihniyet devrimine ihtiyaç olduğunu bildirdi. Federasyon bünyesinde Burdur’u temsilen iş dünyası derneğinin olmadığını vurgulayan BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, Burdur’dan bir derneği BAKSİFED bünyesine katmak için hemen çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

Burdur Belediyesi: İş Dünyasına Her Türlü desteği Vermeye Hazırız
BAKSİFED Yönetim Kurulu valilik programı ardından Burdur Belediye Başkanı Eczacı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti. BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, Burdur Belediye Başkanı’na federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Burdur Belediye Başkanı yeni yönetime başarı dileklerinde bulunurken, Burdur Belediyesi olarak iş dünyasına her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.
BAKSİFED Yönetim Kurulu, yeni seçilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’a da tanışma ve hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Eroğlu, yeni Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a BAKSİFED’in çalışmaları hakkında bilgi verdi. BAKSİFED Yönetim Kurulu Rektör Korkmaz’ a hayırlı olsun dileklerinde bulunurken, Rektör Korkmaz BAKSİFED yeni Yönetim Kurulu’na başarılar diledi.

BUTSO Başkanı: “Böyle Birlikteliklere İhtiyacımız Var”
BAKSİFED Yönetim Kurulu ziyaret programını Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik ile sürdürdü. BAKSİFED Yönetim Kurulu Üyeleri BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle BUTSO Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Bölgesel ve örgütlü hareketin önemli olduğunu vurgulayan ve çalışmaları için BAKSİFED Yönetim Kurulu’nu kutlayan BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, “BAKSİFED, önemli bir çalışma. Bu bölgesel hareket hepimiz için önemli. Isparta, Burdur, Antalya olarak artık tek başına değiliz. Dünyanın sınırlarının kalktığı bir yerde, biz de bölgesel olarak hareket etmek zorundayız. Oda olarak, bölgesel hareketlere büyük değer veriyoruz. Bölgenin en küçük ili olmamız dolayısıyla, böyle birlikteliklere bizim daha çok ihtiyacımız var. Dolayısıyla, her türlü birlikteliğin içinde olmak isteriz” dedi.

BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, BAKSİFED bünyesinde Burdur’dan bir temsilci bulunmadığını anımsatarak, “İllerin bir araya gelip birlikte kalkınmayı düşünmesi önemli. Bir an önce Burdur’dan da bir işadamı derneğini aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

BAKSİFED Yönetim Kurulu Burdur’un ardından Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret etti. BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, Isparta Belediye Başkanı’na federasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, BAKSİFED Yönetim Kurulu’nu tebrik ederken, çalışmalarında başarılar diledi.

BAKSİFED Yönetim Kurulu protokol ziyaret programına Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ile devam etti. BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, BAKSİFED’in çalışmaları hakkında SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu’ya bilgi verdi. Dulupçu, BAKSİFED Yönetim Kurulu’na çalışmalarında başarılar diledi.

ITSO, Isparta’ya gümrük ve sabah akşam uçuş istiyor
BAKSİFED Yönetim Kurulu son olarak Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya’yı ziyaret etti. ITSO Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, Antalya, Konya ve Isparta’nın daha verimli çalışabilmesi için duble yolların bir an önce tamamlanması gerektiğini belirterek, Isparta’ya sabah akşam uçuş sıklığının artması ve gümrük çalışmasının en kısa zamanda tamamlanması taleplerinin olduğunu söyledi. Başkan Sarıkaya, BAKSİFED Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Program Isparta Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (IGSİAD) tarafından düzenlenen iftar yemeği ile son buldu.